processing...

Będzie lepiej i coraz lepiej

Galeria Sztuki Współczesnej, Olsztyn, kurator: Małgorzata Jackiewicz-Garniec

2010-01-01

Wystawa zbudowana została wokół zdania - hasła Ryszarda Grzyba: Będzie lepiej i coraz lepiej, ma za zadanie wyzwolić w odbiorcy pozytywne emocje. W ogromnej części sięga do dzieł artystów tworzących w nurcie sztuki krytycznej. Tych twórców, którzy w swych działaniach komentują otaczającą nas rzeczywistość, nas samych, i co szczególne, pokazują, że warto szukać dobrych rozwiązań, ulepszać swoje życie. Wystawa gromadzi też i takie prace, które nie tylko nawołują do bycia lepszym, ale też i te które pokazują dobre wyjścia ze złych sytuacji, czy wreszcie inne spojrzenie na rzeczy powszechnie postrzegane w jednoznaczny, często zafałszowany sposób.

Artyści sztuki współczesnej, poprzez swoją wrażliwość, krytyczny stosunek do otaczającej rzeczywistości, społecznych zachowań, często prowokując przypominają o tym co najważniejsze w życiu jednostki, domagają się refleksji u odbiorcy, pokazują zagubienie współczesnego świata.

Taka jest też idea tej wystawy, w zdaniu Ryszarda Grzyba, jest nie tyle konstatacja co raczej zaklinanie, by świat był lepszy. I tym tropem idzie większość prac zgromadzonych na wystawie.

Zaprezentowane zostaną: multimedia, instalacje, obiekty, malarstwo, autorzy prac to m.in. Paweł Althamer, Wojtek Bąkowski, Marcin Berdyszak, Wojtek Doroszuk, Edward Dwurnik, Izabela Gustowska, Ela Jabłońska, Zuzanna Janin, Paweł Jarodzki, Zofia Kulik, Jarosław Kozakiewicz, Agata Michowska, Jarosław Modzelewski, Dorota Podlaska, Józef Robakowski, Julita Wójcik.

Na wernisażu odbędzie się performance wykonaniu Ryszarda Grzyba, a w atrium koncert olsztyńskiej grupy muzycznej Junior & Young_QL Experimental Electronic Sound.

PREZENTOWANE PRACE

Czy twój umysł jest pełen dobroci?
Będzie lepiej i coraz lepiej