processing...

Care Crisis

Futura Gallery, Praga, Czechy

“Care Crisis” is an art exhibition which focuses on the crisis created by women’s integration in the labour realm. When entering the working world, women from developed countries need to hire someone to take care of the households they have left behi(...)

Niezbędnik lubelski, Próba rozmowy

Galeria Labirynt 2 Biuro Wystaw Artystycznych, Lublin, kurator Magdalena Ujma

Artystka chce przygotować niezbędnik – zestaw, który ma pomóc przetrwać w mieście. Pyta mieszkańców Lublina, jakie rzeczy są niezbędne podczas spaceru po mieście? Po co sięgamy do kieszeni szukając najbardziej potrzebnej rzeczy? Na odpowiedzi Elżbiet(...)

Praca i Wypoczynek (Labour&Leisure)

Alternativa, Instytut Sztuki Wyspa, Gdańsk

Praca i Wypoczynek (Labour&Leisure) jest projektem mającym na celu ukazanie nietypowego spojrzenia na pracę, demaskującym to co jest nieuchwytne, ulotne, sytuujące się poza typowym przedstawieniem pracy i pracownika. Praca i Wypoczynek zagłębia się w(...)

Podróż na wschód

Galeria Miejska Arsenał, Białystok kurator: Monika Szewczyk, Anna Łazar

W związku z Prezydencją Polski w Unii Europejskiej realizujemy w Galerii Arsenał w Białymstoku wystawę „Podróż na Wschód”. Polska obok Szwecji jest inicjatorem projektu Partnerstwa Wschodniego, zapraszamy zatem artystów z Armenii, Azerbejdżanu, Biało(...)

Sztuka Matek

Galeria BB, Kraków

Do niedawna artystki feministyczne pomijały temat macierzyństwa lub traktowały go marginalnie (pojawiał się on zazwyczaj w symbolicznej formie – matki jako ikony itp). Tymczasem macierzyństwo w kontekście tożsamości i głębokich przeżyć egzystencjalny(...)

Płeć - waga ciężka

Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Płeć - waga ciężka, wystawa towarzysząca Międzynarodowej Konferencji Naukowej: Zdrowie kobiet. Zdrowie mężczyzn. Konteksty kulturowe, społeczne i medyczne; Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (...)

Parkowanie, Substancja Odżywcza

Park Oliwski, Fundacja Akuku Sztuka

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja PARKOWANIA i myśląc o święcie, tworząc program, postanowiłam skupić się na zagadnieniach związanych z jedzeniem, sztuką kulinarną i wszelkimi jej formami i treściami jaki są obecne we współczesnej sz(...)

Wymiana Darów

Muzeum Współczesne, Wrocław

Czym artyści chcą się podzielić z publicznością? Co publiczność może podarować artystom? Wymiana darów była okazją, by podzielić się własną twórczością z wybraną osobą. Artyści przynieśli dary dla publiczności, publiczność dla artystów. W trakcie w(...)

Inwentaryzacja Pomorskiej

Fundacja Nowa Sztuka Wet Music, Bydgoszcz

Ulica Pomorska w Bydgoszczy skrywa wszystko to, czego nie powinno być przy głównej ulicy w mieście. Leży kilkadziesiąt metrów od głównej ulicy miasta – ul. Gdańskiej, która stanowi niejako wizytówkę tego miasta. Ulice te są blisko siebie i niemal rów(...)

PARTICOLARE Sztuka, która wznieca niepokój

Fundacja Signum, Palazzo Dona, Wenecja, Włochy

Wystawa zatytułowana "Particolare. Sztuka, która wznieca niepokój" dotyczy problemu złożonych relacji miedzy sztuką współczesną a polityką i stawia trudne pytanie o miejsce sztuki radykalnej w demokracjach współczesnych. Składa się ona z dwóch zasadn(...)

Obóz solidarność

Matadero, Madryt, Hiszpania

Przedmioty ze Stoczni Gdańskiej wybrane przez artystę Grzegorza Klamana i poddane modyfikacji ruszają w trasę, a ich banalność i zarazem legendarność wywożą stoczniowy mit daleko od miejsca powstania. Domki ze Stoczni Gdańskiej.
Przygotowana pr(...)

re.act.feminism

Centro Cultural Montehermoso, Vitoria-Gasteiz , Hiszpania

Będzie lepiej i coraz lepiej

Galeria Sztuki Współczesnej, Olsztyn, kurator: Małgorzata Jackiewicz-Garniec

Wystawa zbudowana została wokół zdania - hasła Ryszarda Grzyba: Będzie lepiej i coraz lepiej, ma za zadanie wyzwolić w odbiorcy pozytywne emocje. W ogromnej części sięga do dzieł artystów tworzących w nurcie sztuki krytycznej. Tych twórców, kt(...)

Gender check / Sprawdzam płeć! Kobiecość i męskość w sztuce Europy Wschodniej

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, kurator: Bojana Pejić

Wystawa Płeć? Sprawdzam! Kobiecość i męskość w sztuce Europy Wschodniej to pierwszy reprezentatywny przegląd sztuki wschodnioeuropejskiej poświęconej problematyce ról płciowych od lat 60. ubiegłego wieku. Dwie dekady po upadku muru berlińskiego kurat(...)

Dom zredukowany, bezdomność.

Dom w sztuce współczesnej, 7 Triennale Sztuki Sacrum, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa

Wystawa jest artystyczną wypowiedzią o domu zredukowanym - do przedmiotu, do wspomnienia. Na wystawie znajdują się prace współczesnych artystów polskich różnych pokoleń: obrazy m.in. Andrzeja Wróblewskiego, Bettiny Bereś, Stanisława Sobolewskiego, Gr(...)

Sztuka Matek

Apteka Sztuki, Warszawa

Fundacja MaMa i galeria Apteka Sztuki zapraszają w czwartek 15 lipca na wernisaż wystawy Sztuka Matek.

13 artystek - Anna Bedyńska, Patrycja Dołowy, Bo Dzierwa, Agata Endo Nowicka, Anna Grzelewska, Elżbieta Jabłońska, Klara Kopcińska, K(...)

Smakołyki

Miejska Galeria Sztuki Arsenał, Poznań, kurator: Zofia Starikiewicz

Wystawa zatytułowana „Smakołyki” odbędzie się w Galerii Miejskiej „Arsenał” i w otoczeniu galerii, w przestrzeni Starego Rynku w terminie od 1 do 31 października 2010.
Ekspozycja i towarzysząca jej publikacja „Smakołyki” to projekt, konfrontują(...)

Czy twój umysł jest pełen dobroci?

Dom Pracy Twórczej, Wigry, kurator: Agnieszka Tarasiuk

Relacja między cywilizacją człowieka a ekosystemem naszej planety jest jednym z podstawowych zagadnień XXI wieku. Niezwykle ważne staje się pytanie o kulturowe źródła naszego stosunku do natury. Nawet na poziomie lokalnych konfliktów pomiędzy inwesto(...)

Outside in, inside out

Centrum Rzeźby Polskiej, Orońsko

OUTSIDE IN / INSIDE OUT jest kontynuacją dwóch wydarzeń: polsko-norweskiego pleneru artystycznego Natur – Kunst / Kunst – Natur z 1987 oraz przedsięwzięcia UT 21 z 2008 roku.

Nazwa sugeruje słowną grę towarzyszącą oczekiwaniu przemiany, pr(...)

Na paryskim bruku

Muzeum Narodowe w Poznaniu, oddział w Śmiełowie - aranżacja wystawy

Flower Power

Dom Pracy Twórczej, Wigry, kurator: Agnieszka Tarasiuk

Poczta kwiatowa.

Czuć wokół jesień. Inaczej wyglądają już nasze ogrody. Po letnim kwitnieniu, zbieramy nasiona naszych ulubionych odmian kwiatów. Dzielimy kłącza, przechowujemy, by wiosną następnego roku zasiać, zasadzić, pielęgnować i cie(...)

Sala Neoplastyczna. Kompozycja otwarta

Muzeum Sztuki, Łódź, kurator: Jarosław Suchan

Przestrzenie wokół Sali Neoplastycznej zaczynają się stopniowo wypełniać realizacjami współczesnych twórców, odnajdujących w dziele Strzemińskiego momenty, z którymi wciąż warto się konfrontować. Rozwijającą się wokół Sali ekspozycję – „Kompozycję ot(...)